Alparslan Kuytul Hocaefendiden Savunma | “Talimat” Bunun Neresinde?!

0

17 aydır haksız gerekçelerle tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendinin cezaevinden yapmış olduğu bir telefon konuşmasına istinaden telefon görüş hakkına süresiz kısıtlama kararı verildi.

Tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi ise bu kararla ilgili çelişkileri ortaya koyan bir savunma yazısı hazırladığı bilgisine ulaşıldı. Yazısında hakkında verilen bu kararın bir takım güçler tarafından verildiğine dikkat çeken hocaefendi “talimat bunun neresinde? “diyerek şunları kaydettiği öğrenildi: 

Soruşturma konusu olan konuşmamda beni sevenlere talimat sayılabilecek bir cümle dahi yoktur. Konuşmada sadece arkadaşların İslam’ı anlatmaya başlamasından duyduğum sevinci ifade ediyor ve çevrelerinde güzel bir izlenim bırakırlarsa, iyi bir İslam davetçisi olurlarsa, bunun haberlerini alacak olursam yıllar evvel verdiğim şükür kurbanı kesme sözünü yerine getireceğimi söylüyorum. Talimat bunun neresinde?”

Kararın ardından İnternet üzerinden durumu paylaşan Semra Kuytul Hocahanımın yazdıkları bir çok haber sitesinin gündeminde yer aldı. Aynı zamanda sosyal medyadan bir çok kişi tarafından kınama mesajları yayınlandı. 

Konuyla İlgili diğer yazımız;

Alparslan Kuytul Hocaefendinin Konuyla İlgili Savunmasının Tamamını Okumak İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here