Mahkemenin Ertelenmesinin Ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Avukatından İlk Açıklama

0

10 Ocak 2019(bugün) tarihinde ikinci duruşması gerçekleşen Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin mahkemesi, 4 Nisan 2019 tarihine ertelendi.
Mahkemenin ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Avukatı Adem Tural’dan ilk açıklama geldi.

İşte açıklamaları şu şekilde;
“Öncelikle bugün Alparslan Kuytul Hocanın 2 farklı duruşması vardı. Duruşmanın biri sabah saat 9:00 da gerçekleşti. Kalemi kırılmıştır meselesinden dolayı Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla açılan davaydı. Diğer dava ise 30 Ocak operasyonuyla beraber gözaltına alındığı ve tutuklandığı Terör örgütüne yardım ve terör örgütü propagandası yapmak iddialarından dolayı açılan dava.

11. Ağır ceza mahkemesinde saat 13:30 da başlayan duruşma, savcı mütalaasını hazırlamadığı için süre talep etmesinden dolayı 4 Nisan tarihine ertelendi.
Bu duruşma 4 Nisan’a ertelendi, ancak hayırlı bir haberimiz var.

Sabah, Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla görülen davadan Alparslan Kuytul Hoca beraat etti. Bu beraat kararı Alparslan Hocanın 3. beraat kararı. Daha önce halkı kin ve düşmanlığa tahrik iddiasıyla atılan davadan beraat etmiş ve bu beraat kararı da istiraf mahkemesinde kesinleşmişti.

Ayrıca İstanbul Asli Ceza Mahkemesi’nde Başbakan Binali Yıldırım’a hakaret iddiasıyla atılan davadan da Alparslan Kuytul Hoca beraat etmiş ve o beraat kararı da kesinleşmişti. Şimdi Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla açılan davadan da beraat etti. Bu aldığımız 3. Beraat kararı. Bu terör iddiasıyla açılan davanın bir sonraki duruşması 4 Nisan’da gerçekleşecek. O duruşma da muhtemelen karar duruşması olacak.

Bu hafta 15 Ocak’ta Alparslan Hoca’nın başka bir duruşması var. 22 Nisan olaylarından dolayı devam eden dava… Bizim için ondan sonra gerçekleşecek olan duruşma 22 Ocak, 23 Ocak ve 24 Ocak tarihlerinde 3 gün boyunca ard arda gerçekleşecek. Şu an için ona hazırlanıyoruz. Alparslan Kuytul Hoca da yoğun bir şekilde ona çalışmalarına devam ediyor. Oradan alacağımız tahliye kararı Alparslan Kuytul Hoca’nın serbest kalmasını sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here